Шановні колеги,

надсилаємо прес-реліз та фоторепортаж із відкриття першої персональної виставки української художниці Зінаїди у Нью-Йорку.

За посиланням нижче можна завантажити прес-реліз українською, російською та англійськю мовами, фоторепортаж із відкриття з підписами до фото українською та російською мовами.

Будемо вдячні за поширення інформації серед своїх читачів!
Українська
Русский
English
1 червня в Нью-Йорку, в арт-центрі WhiteBox, відкрилася перша персональна виставка української художниці Зінаїди в США
Експозиція триває до 5 липня 2018 року й пропонує увазі глядача діалог двох відеоробіт художниці – «Біла труна» й Mute. На відкритті виставки також було показано перформанс «Калина», до якого художниця долучила моделей-українок Христину Кулик, Марину Мінченко та Євгенію Борідку.

Для першого виставкового проекту в США художниця обрала назву «4.5.0.» – код, який використовують українські військові, щоб повідомити, що «все спокійно». Як дізналась художниця, згодом ветерани-атовці трансформували код «4.5.0.» також й у побажання щоденного миру та гармонії в повсякденному житті.

«Проект «4.5.0.» спрямований на те, щоб у фокус уваги потрапили люди, які мають силу й відвагу боротися за ідейність і збереження своєї країни,говорить Зінаїда. – Це обличчя героїчних жінок, які були рушійною силою протестів на Майдані й далі продовжують робити свій внесок у розбудову країни. Україна зараз трансформується й відповідає на численні виклики. Увага світу завжди прикута до країн у критичний момент їхньої історії. Цією виставкою я на своєму рівні сприяю формуванню позитивної уваги до України, так як прагну показати, що наша країна має потужний потенціал, вкорінений у її культурі, духовності й – головнев людях».

Виставка «4.5.0.» – не тільки перша експозиція робіт Зінаїди в США. Це також і перша виставка саме українського художника в арт-просторі WhiteBox, якому цього року виповнюється 20 років і який відіграє помітну роль в культурному житті Нью-Йорка.

«Зінаїда належить до небагатьох художників, що в цьому глобалізованому світі мають своє «я», яке немов ДНК того краю, звідки вони родом. Ми – некомерційний арт-простір. Щороку ми отримуємо 50-60 пропозицій експонувати роботи. І я інтуїтивно відчуваю, що зробив правильно, обравши Зінаїду,каже засновник і художній директор WhiteBox, куратор виставки Хуан Пунтес. – Ця виставка матиме успіх. Маючи 20-річний досвід організації виставок, зокрема про історичні постаті й події, я впевнений, що виставка Зінаїди буде резонансною для інтелектуальних і креативних жителів Нью-Йорка, тому що вона зі змістом. Більше того Нью-Йорку просто необхідно побачити цю виставку, тому що ми тут тримаємо руку на пульсі й знаємо, що відбувається в Україні».

На відкритті виставки Зінаїда також звернулася до медіа та представників американського мистецького світу з закликом підтримати вимогу про звільнення режисера Олега Сенцова та інших українців, що є політичними в'язнями в Росії.

Відкриття виставки відвідали легендарна художниця-перформаністка Марина Абрамович, філантроп Річард Массі (Richard Massey), директор Robert Smithson Estate Еліс Голдберг (Elyse Goldberg), галерист Річард Тайтінгер (Richard Taittinger), куратор Japan Society Майкл Шаньон (Michael Chagnon), представниця Miscellium Art Institution і Residencies at Tulun Адріана Мартінес (Adriana Martinez) та інші. Згодом з нагоди відкриття виставки Марина Абрамович провела прийом у своїй міській резиденції за участі Зінаїди та представників нью-йоркського арт-світу.

У рамках проекту «4.5.0.» Зінаїда також представить ARTREHUB – ініціативу з арт-реабілітації, що в Україні опікується ветеранами АТО, а в Нью-Йорку проведе серію занять для американських ветеранів, що воювали на Південному Сході.

Автор фото Чарльз Руссель (Charles Roussel).

ПРО РОБОТИ

Біла труна, 2017 (відео). Ця робота, що акцентує увагу на експедиціях Зінаїди, в яких вона досліджує первинну емоційну основу жіночого духу й культури, торкається меж буття й небуття, що трансформуються в піднесених, граничних сферах мистецтва й реальності. Відео документує похорони в Карпатському регіоні України. Вражена цим чітко визначеним ритуалом, що надає смерті офіційності, Зінаїда цілісно передає поховальний обряд, показуючи похоронну процесію як видовище, яке наголошує на виразному розмежуванні між місцем поховання, людським світом і безмежним небом, куди лине щойно перероджена душа. «Це особливий край, де духовна культура завжди була не містикою чи екзотикою, а основою буття», – пояснює Зінаїда свій вибір для зйомок цього куточка Західної України.

Mute, 2015. Це медитативне відео з шістнадцятьма піднесеними портретами реальних героїнь-волонтерок, які рятували життя протестувальників, що йшли під ворожі кулі під час історичних подій Революції Гідності, які відбувалися в Києві з листопада 2013 по лютий 2014 року. Кожна героїня, відображена в проекті, виражає той же спектр позачасових емоцій, символів й архетипів на фоні моменту збройної боротьби. На противагу шуму й хаосу війни навколо ці жінки дивляться на глядача, застиглі кожна у своїй емоції, крізь які проглядається мовчазний спротив. Концепція проекту виникла з глибокого дослідження та проникнення в емоційний світ кожної героїні. Художниця рефлексує на тему героїзму й приділяє значну увагу гідній пошани ролі жінок у конфлікті. Прем'єра проекту Mute у США відбулася у вигляді серії фотопортретів волонтерок у головному виставковому просторі арт-центру WhiteBox. Кожне фото супроводжує особиста історія.

Калина. Перформанс створений на основі фрагмента з відео Зінаїди «Трансформація», що було презентоване раніше: 2013 року – в рамках New York Pulse у Metropolitan Pavilion, Нью-Йорк, та 2017 року – під час 20-го щорічного Українського тижня моди. У тривалій роботі, що продовжується з 2013 року, Зінаїда висвітлює ряд українських культурних і соціальних ритуалів, які репрезентують використання сакральної символіки на позначення зародження життя й відходу з нього; безкінечну трансформацію матеріального світу й безсмертя душі. Перетворюючи червоні намистини з традиційного українського амулета-оберега в ріку крові, Зінаїда розглядає сприйняття часу, старіння й пам'яті у зв'язку з процесами символічного воскресіння й переродження.

ПРО ARTREHUB

ARTREHUB – це волонтерська ініціатива, спрямована на психологічну реабілітацію в рамках групових занять тих, хто опинився у складних життєвих обставинах, насамперед у зв'язку з війною в Україні. В основі арт-терапевтичних практик в ARTREHUB – «Техніка червоної нитки», створена засновницею проекту Зінаїдою Кубар. Зінаїда переконана, що сьогодні митець повинен бути соціально орієнтованим. Події останніх років у Східній Україні посилили це переконання та спонукали її заснувати ARTREHUB як відповідь на нагальну потребу.

ПРО WHITEBOX

WhiteBox – це мистецький центр, який 20 років поспіль підтримує творчість, що сприяє розвитку. Платформа дає змогу художникам, які працюють у напрямку сучасного мистецтва, створювати й експонувати нові роботи. А ще це лабораторія для спецзамовлень, виставок, тематичних подій, круглих столів, мистецьких освітніх програм, яка стимулює мистецтво з осмисленим підходом і соціальною складовою, не обмежене ринком.

WhiteBox експонує роботи митців поза визначеними мистецькими течіями, створюючи ідеальне середовище для глибокої взаємодії як мистецтвознавців, так і широкої аудиторії з мистецькими практиками. Галерея досягає своєї мети, запрошуючи відомих митців та молодих талантів зі США й з-за кордону поділитися у виставковому просторі своїм баченням, перформансами, а також розвиваючи довготривалі програми з розвитку проектів і взаємодії з аудиторією для художників. Митці, які презентують роботи у WhiteBox, не схильні до простої категоризації.

ПРО ЗІНАЇДУ

Зінаїда Кубар народилася в Києві в 1975 році. Мистецтвом почала займатися ще в дитинстві. Вивчала мистецтво й архітектуру. Розпад Радянського Союзу 1991 року дав поштовх становленню незалежної України й глибоким економічним трансформаціям. Бурхливі події, які Зінаїда спостерігала й пережила безпосередньо, зокрема дві революції, задали напрямок її творчості. «Всі ті, хто втратив щось цінне внаслідок насилля, зміни суспільної думки, беззаконня чи хвороб, стали для мене викликом. Я переконана, що мистецтво – це мова, якою я відповідаю на цей виклик, сприяю змінам, які б полегшили біль». Маніфест художниці, детальна біографія та резюме робіт доступні на сайті www.zinaida.studio

Зінаїда брала участь у І Міжнародній київській бієнале сучасного мистецтва (2012), Міжнародному форумі сучасного мистецтва Art Kyiv Contemporary (2010, 2012, 2013), Міждисциплінарному міжнародному фестивалі «ГОГОЛЬФЕСТ» (2013), паралельній програмі Венеційської бієнале (2015) і часто демонструвала свої роботи в Україні. Твори Зінаїди перебувають у приватних колекціях в Україні, Великій Британії, Іспанії, США та у відкритих експозиціях Fondacion Caja de Burgos (Іспанія) та Музею космонавтики імені С. Корольова в Житомирі.
1 июня в Нью-Йорке, в арт-центре WhiteBox, открылась первая персональная выставка украинской художницы Зинаиды в США
Экспозиция продлится до 5 июля 2018 и предлагает вниманию зрителя диалог двух видеоработ художницы – «Белый гроб» и Mute. На открытии выставки также был показан перформанс «Калина», к которому художница привлекла моделей-украинок Кристину Кулик, Марину Минченко и Евгению Боридку.

Для первого выставочного проекта в США художница выбрала название «4.5.0.» – код, который используют украинские военные, чтобы сообщить, что «все спокойно». Как узнала художница, впоследствии ветераны-атовцы трансформировали код «4.5.0.» также и в пожелание ежедневного мира и гармонии в обыденной жизни.

«Проект «4.5.0.» направлен на то, чтобы в фокус внимания попали люди, которые имеют силу и отвагу бороться за идейность и сохранения своей страны,говорит Зинаида. – Это лица героических женщин, которые были движущей силой протестов на Майдане и дальше продолжают вносить свой вклад в развитие страны. Украина сейчас трансформируется и отвечает на многочисленные вызовы. Внимание мира всегда приковано к странам в критический момент их истории. Этой выставкой я на своем уровне способствую формированию позитивного внимания к Украине, так как хочу показать, что наша страна имеет мощный потенциал, корни которого – в ее культуре, духовности и – главное – в людях».

Выставка «4.5.0.» – не только первая экспозиция работ Зинаиды в США. Это также и первая выставка именно украинского художника в арт-пространстве WhiteBox, которому в этом году исполняется 20 лет и которое играет заметную роль в культурной жизни Нью-Йорка.

«Зинаида относится к числу немногих художников, имеющих в этом глобализированном мире свое «я», которое словно ДНК того края, откуда они родом. Мы – некоммерческое арт-пространство. Ежегодно мы получаем 50-60 предложений экспонировать работы. И я интуитивно чувствую, что сделал правильно, выбрав Зинаиду,говорит основатель и художественный директор WhiteBox, куратор выставки Хуан Пунтес. – Эта выставка будет иметь успех. Имея 20-летний опыт организации выставок, в том числе об исторических фигурах и событиях, я уверен, что выставка Зинаиды будет резонансной для интеллектуальных и креативных жителей Нью-Йорка, потому что она со смыслом. Более того Нью-Йорку просто необходимо увидеть эту выставку, потому что мы здесь держим руку на пульсе и знаем, что происходит в Украине».

На открытии выставки Зинаида также обратилась к медиа и представителям американского мира искусства с призывом поддержать требование об освобождении режиссера Олега Сенцова и других украинцев, что являются политическими заключенными в России.

Открытие выставки посетили легендарная художница-перформанистка Марина Абрамович, филантроп Ричард Масси (Richard Massey), директор Robert Smithson Estate Элис Голдберг (Elyse Goldberg), галерист Ричард Тайтингер (Richard Taittinger), куратор Japan Society Майкл Шаньон (Michael Chagnon), представительница Miscellium Art Institution и Residencies at Tulun Адриана Мартинес (Adriana Martinez) и другие. По случаю открытия выставки Марина Абрамович провела приём в своей городской резиденции с участием Зинаиды и представителей нью-йоркского мира искусства.

В рамках проекта «4.5.0.» Зинаида также представит ARTREHUB – инициативу арт-реабилитации, которая в Украине работает с ветеранами АТО, а в Нью-Йорке проведет серию занятий для американских ветеранов, воевавших на Южном Востоке.

Автор фото Чарльз Руссель ( Charles Roussel).


О РАБОТАХ

Белый гроб, 2017 (видео). Эта работа, акцентирующая внимание на экспедициях Зинаиды, в которых она исследует первичную эмоциональную основу женского духа и культуры, касается границ бытия и небытия, трансформирующихся в возвышенных, предельных сферах искусства и реальности. Видео документирует похороны в Карпатском регионе Украины. Поражена этим четко определенным ритуалом, который придает смерти официальность, Зинаида целостно передает погребальный обряд, показывая похоронную процессию как зрелище, которое подчеркивает выразительное разграничение между местом захоронения, человеческим миром и безграничным небом, куда возносится только что переродившаяся душа. «Это особый край, где духовная культура всегда была не мистикой или экзотикой, а основой бытия», – объясняет Зинаида свой выбор этого уголка Западной Украины для съемок.

Mute, 2015. Это медитативное видео с шестнадцатью возвышенными портретами реальных героинь-волонтерок, спасающих жизни протестующих, которые шли под вражеские пули во время исторических событий Революции Достоинства, происходивших в Киеве с ноября 2013 по февраль 2014 года. На лице каждой из героинь проекта тот же спектр вневременных эмоций, символов и архетипов на фоне момента вооруженной борьбы. В противовес шуму и хаосу войны вокруг эти женщины смотрят на зрителя, застывшие каждая в своей эмоции, сквозь которые просматривается молчаливое сопротивление. Концепция проекта возникла из глубокого исследования и проникновения в эмоциональный мир каждой героини. Художница рефлексирует на тему героизма и уделяет значительное внимание достойной уважения роли женщин в конфликте. Премьера проекта Mute в США состоялась в виде серии фотопортретов волонтерок в главном выставочном пространстве арт-центра WhiteBox. Каждое фото сопровождает личная история.

Калина. Перформанс создан на основе фрагмента с видео Зинаиды «Трансформация», которое было представлено ранее: в 2013 году – в рамках New York Pulse в Metropolitan Pavilion, Нью-Йорк, и в 2017 году – во время 20-й ежегодной Украинской недели моды. В длительной работе, продолжающейся с 2013 года, Зинаида освещает ряд украинских культурных и социальных ритуалов, которые репрезентируют использование сакральной символики для обозначения зарождения жизни и ухода из неё; бесконечную трансформацию материального мира и бессмертия души. Превращая красные бусины из традиционного украинского амулета-оберега в реку крови, Зинаида рассматривает восприятие времени, старения и памяти в связи с процессами символического воскресения и перерождения.

ОБ ARTREHUB

ARTREHUB – это волонтерская инициатива, направленная на психологическую реабилитацию в рамках групповых занятий тех, кто оказался в сложных жизненных обстоятельствах, прежде всего в связи с войной в Украине. В основе арт-терапевтических практик в ARTREHUB – «Техника красной нити», созданная основателем проекта Зинаидой Кубар. Зинаида убеждена, что сегодня художник должен быть социально ориентированным. События последних лет в Восточной Украине усилили это убеждение и побудили ее основать ARTREHUB как ответ на насущную потребность.

О WHITEBOX

WhiteBox – это некоммерческий художественный центр, который 20 лет подряд поддерживает творчество, способствующее развитию. Платформа позволяет художникам, работающим в направлении современного искусства, создавать и экспонировать новые работы. Кроме того, это лаборатория для спецзаказов, выставок, тематических событий, круглых столов, творческих образовательных программ, которая стимулирует искусство с осмысленным подходом и социальной составляющей, не ограниченное рынком.

WhiteBox экспонирует работы художников вне определенных художественных направлений, создавая идеальную среду для глубокого взаимодействия как искусствоведов, так и широкой аудитории с художественными практиками. Галерея достигает своей цели, приглашая известных художников и молодых талантов из США и из-за рубежа поделиться в выставочном пространстве своим видением, перформансами, а также развивая долгосрочные программы по развитию проектов и взаимодействию с аудиторией для художников. Художники, которые представляют работы в WhiteBox, не склонны к простой категоризации.

О ЗИНАИДЕ

Зинаида Кубар родилась в Киеве в 1975 году. Искусством начала заниматься еще в детстве. Изучала искусство и архитектуру. Распад Советского Союза в 1991 году способствовал становлению независимой Украины и глубоким экономическим трансформациям. Бурные события, которые Зинаида наблюдала и пережила непосредственно, в том числе две революции, определили направление ее творчества. «Все те, кто потерял что-то ценное в результате насилия, изменения общественного мнения, беспредела или болезней, стали для меня вызовом. Я убеждена, что искусство – это язык, на котором я отвечаю на этот вызов, способствую изменениям, облегчающим боль». Манифест художницы, подробная биография и резюме работ доступны на сайте www.zinaida.studio.

Зинаида принимала участие в I Международной киевской биеннале современного искусства (2012), Международном форуме современного искусства Art Kyiv Contemporary (2010, 2012, 2013), Междисциплинарном международном фестивале «ГОГОЛЬФЕСТ» (2013), параллельной программе Венецианской биеннале (2015) и часто демонстрировала свои работы в Украине. Произведения Зинаиды находятся в частных коллекциях в Украине, Великобритании, Испании, США и в открытых экспозициях Fondacion Caja de Burgos (Испания) и Музея космонавтики имени С. Королева в Житомире.


On June 1, in New York, at the WhiteBox art center, the first solo exhibition of the Ukrainian artist Zinaida in the US was opened.
The exhibition, which will run until July 5 2018, offers the viewer a dialogue between two of the artist's video works – "White Coffin" and "Mute". At the opening of the exhibition, the performance "Kalyna" also took place, presented by Ukrainian models Khrystyna Kulyk, Maryna Minchenko, Yevheniia Boridka.

For the first exhibition of the project in the US, the artist chose the name "4.5.0." – the code used by the Ukrainian military to report that "everything is calm." The artist notices how the code has been adopted by Ukrainian army veterans and transformed into a powerful wish for peace and harmony in everyday life.

"The project "4.5.0." bring attention to people who have the strength and courage to fight for their ideology and preserving their country," explains Zinaida. – These are the faces of heroic women who were the driving force behind the protests on Maidan and continue to contribute to the development of the country. Ukraine is now transforming and dealing with many challenges. The attention of the world is always focused on countries that are in critical moments in their history. With this exhibition, I want to humbly contribute to the formation of positive attention to Ukraine, as I want to show that our country has a powerful potential, whose roots are in its culture, spirituality and - most importantly - in the people."

The exhibition "4.5.0." is not only the first exposition of Zinaida's works in the USA. This is also the first exhibition of any Ukrainian artist in the art space WhiteBox, which this year celebrates its 20 years and which plays a significant role in the cultural life of New York.

"Zinaida is one of the few artists who have kept her "I" in a globalized world, the identity, like the DNA of the region that they came from. We are a non-profit art space. We receive 50-60 offers annually to exhibit works, and I intuitively feel that I did the right thing by choosing Zinaida," says the founder and artistic director of WhiteBox, curator of the exhibition Juan Puntes.This exhibition will be a success. Having 20 years of experience in organizing exhibitions, including some about historical figures and events, I am sure that Zinaida's exhibition will touch intellectual and creative New Yorkers, because it has a deeper meaning. Moreover, New York needs to see this exhibition in order to keep in finger on the pulse of what is happening in Ukraine."

For this reason, at the opening of the exhibition, Zinaida appealed to the media and representatives of the American art world with a call to support the demand for the release of movie director Oleg Sentsov and other Ukrainians that are political prisoners in Russia.

The exhibition was opened by the legendary artist-performer Marina Abramovic, philanthropist Richard Massey, director of the Robert Smithson Estate, Elyse Goldberg, gallery owner Richard Taittinger, curator of Japan Society Michael Chagnon, representative of Miscellium Art Institution and Residencies at Tulun Adriana Martinez.

At this occasion Marina Abramovic held a reception in her NY residence with the participation of Zinaida and representatives of the New York art world.

In the framework of the project "4.5.0." Zinaida will also present ARTREHUB - her own initiative of art rehabilitation in Ukraine, in which she works with veterans of the ATO (Anti-Terror-Operation). She will conduct a series of sessions in New York for American veterans who fought in the South East.

Photo by Charles Roussel.

ABOUT THE WORKS

White Coffin, 2017 (video). This work, focuses on Zinaida's expeditions, in which she explores the primary emotional basis of the female spirit and culture, touching upon the boundaries of Being and Non-Being, transforming in sublime, ultimate spheres of art and reality. The video documents a funeral in the Carpathian region of Ukraine. Impressed by this clearly-defined ritual process of making death official, Zinaïda films with a profound scenario, emphasizing the panorama of the cortege as a spectacle and the steep dimensions of the earthly burial, the world of common people, and the boundless sky, to which newly transformed souls may rise. "This is a special land where the spiritual culture has always been not just a part of a mystical or exotic adventure, but a core of existence," explains Zinaіda regarding her choice of this Western Ukraine location.

Mute, 2015. This meditative multi video work is composed of sixteen sublime portraits of real heroines - volunteers saving the lives of protesters who stood against hostile bullets during the historical events of the Revolution of Dignity that took place in Kiev from November 2013 to February 2014. On the face of each of the heroines of the project we see the same spectrum of timeless emotions, symbols and archetypes against the backdrop of the moment of armed struggle. In contrast to the noise and chaos of the war around them, these women look at the viewer, frozen in their emotions, through which there is a silent resistance. The concept of the project arose from a deep exploration and penetration of the emotional world of each of the women. The artist reflects and focuses her attention on the theme of heroism and pays her respects to the role of women in the conflict. The premiere of the project Mute in the US took the form of a series of photo portraits of volunteers in the main exhibition space of the art center WhiteBox. Each photo is accompanied by a personal story.

Kalyna. The performance was created on the basis of a fragment from Zinaida's video "Transformation", which was already presented in 2013 in the framework of the New York Pulse in the Metropolitan Pavilion in New York, and in 2017 during the 20th annual Ukrainian Fashion Week. In the full length of the work, which runs continuously from 2013, Zinaida highlights a number of Ukrainian cultural and social rituals that represent the use of sacred symbols of the origin of life and the escape from it; an endless transformation of the material world and the immortality of the soul. Turning the red beads from the traditional Ukrainian symbol into a river of blood, Zinaida reflects on the perception of time, aging and memory in connection with the processes of symbolic resurrection and rebirth.

ABOUT ARTREHUB

ARTREHUB is a volunteer initiative aimed at psychological rehabilitation within the framework of group classes of those who find themselves in difficult life circumstances, primarily in connection with the war in Ukraine. The basis of art-therapeutic practices in ARTREHUB - "The technique of the red thread", was developed by the founder of the project Zinaida Kubar. Zinaida is convinced that the contemporary artist has a social responsibility. The events of the recent years in Eastern Ukraine have reinforced this belief and prompted it to found ARTREHUB as an answer to the urgent need.

ABOUT WHITEBOX

WhiteBox is a non-profit art center that has supported creativity for 20 years and running. The platform allows artists working in with contemporary art to create and exhibit new works. In addition, it is a laboratory for special orders, exhibitions, thematic events, round tables, creative educational programs that stimulate art with a meaningful approach and social component, not limited to the market.

WhiteBox exhibits the works of artists outside existing artistic directions, creating an ideal environment for deep interaction of both art critics and a wide audience with artistic practices. The gallery achieves its goals by inviting famous artists and young talents from both the United States and abroad to share their vision, performances, etc in the exhibition space, as well as developing long-term programs to develop projects and interact with the art audience. Artists who present their work in WhiteBox, are not inclined to a simple categorization.

ABOUT ZINAIDA

Zinaida Kubar was born in Kiev in 1975. Her interest in art began when she was still a child, and later she studied art and architecture. The collapse of the Soviet Union in 1991 resulted both in the independent Ukraine and deep economic transformations. The turbulent events that Zinaida observed and experienced first hand, including two revolutions, determined the direction of her creativity. "All those who have lost something valuable as a result of violence, changes in public opinion, lawlessness or disease, have become a challenge for me. I am convinced that art is the language with which I must respond to this challenge, promote the change that relieves the pain."

The manifesto of the artist, a detailed biography and a summary of the works are available on the website www.zinaida.studio.

Zinaida participated in the 1st International Kyiv Biennale of Contemporary Art (2012), the International Forum of Contemporary Art Art Kyiv Contemporary (2010, 2012, 2013), the GOGOLFEST Interdisciplinary International Festival (2013), alongside the Venetian Biennale program (2015) and she often exposed her work in Ukraine. Zinaida's works are in private collections in Ukraine, Great Britain, Spain, the USA and in the open expositions of Fundación Caja de Burgos (Spain) and the Cosmonautics Museum named after S.Korolev in Zhytomyr.